İstanbul Havalimanı’nın Laminat Ürünleri ASD Laminat’tan!

İstanbul Havalimanı’nın Laminat Ürünleri ASD Laminat’tan!

Tamamlandığında, erişim ağı ve kapasitesiyle dünyanın en büyük havalimanı olma unvanına aday olan İstanbul Havalimanı, mimari açıdan Türkiye’nin gurur projesi olarak yolcularına hizmet vermeye başladı.

İstanbul Havalimanı, havalimanı bölgesine ayrılan alan büyüklüğü ile de rakiplerinin hayli üzerinde yer alıyor. Dünyanın en büyük havalimanı listesi zirvesinin eski sahibi olan 23 milyon metrekarelik Pekin Havalimanı’nın yaklaşık 3,5 katı büyüklüğünde olan İstanbul Havalimanı, 29 Ekim itibarıyla 90 milyon, tüm fazları tamamlandığında ise yıllık 200 milyon yolcuya hizmet verebilecek. Günümüzde en çok yolcuya hizmet veren havalimanı sıfatını Atlanta Havalimanı yıllık 104 milyon yolcu ile elinde tutuyor.

Ülkemizi ve İstanbul’u uluslararası hava taşımacılığında, servis sağladığı coğrafyanın genişliği ile eşi görülmemiş bir noktaya taşıyacak olan İstanbul Havalimanı’nın mimar ve tasarımcıları, iç mekanlarda ASD Laminat ürünlerini tercih etti.

29 Ekim 2019’da ilk ticari uçuşun gerçekleştiği, çağdaş ve işlevsel yapısı ile eşsiz bir yerel niteliğe sahip olan İstanbul Havalimanı, küresel kent İstanbul’un zengin sosyal ve kültürel mirasını yansıtacak bir mimariye sahip. Çağdaşlık ve fonksiyonelliği bir arada ele alan özgün bir tasarıma sahip olan havalimanındaki terminal tasarımı, ilhamını İstanbul’un kültürel mirasından alıyor.

İstanbul Havalimanı terminalinde İstanbul camilerinin, hamamlarının, kubbelerinin ve daha birçok tarihi yapının zenginliği, proje mimarisine ince ince işleniyor, Türk-İslam sanat ve mimarisinde kullanılan motifler, güzellik, doku ve derinlik sağlanıyor.

ASD Laminat olarak, böylesine büyük ve prestijli bir projenin tedarikçisi olmaktan gurur duyuyoruz, tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını temenni ediyoruz.