HAKKIMIZDA

1955 yılında Alpay Orman Ürünleri ismi ile sektöre adım atan ve 1999 yılında laminat üretimine başlayan ASD Laminat, yatırımlarına ve istikrarlı büyümeye devam eden anlayışı ile dünya çapında önder, güçlü ve güvenilir bir marka olmayı kendine ilke edinmiştir. 18 yıllık üretim geçmişine 63 yıllık sektör tecrübesini sığdıran firmamız; bugün 6 emprenye, 3 CHPL ve 5 HPL hattı, reçine reaktörleri ve tesislerinde yıllık 35.000.000 m2 laminat üretim kapasitesi ile Türkiye ve Avrupa’da sektörünün önemli oyuncuları arasında yerini almıştır. Kuruluşundan bu yana devam ettirdiği hızlı büyüme çizgisini son 10 yılda zirveye taşıyan ASD Laminat; bugün 65’ten fazla ülkeye ihracat yapan, uluslararası arenada ürün çeşitliliği ve kalitesiyle olduğu kadar teknoloji ve yenilikleriyle de adından söz edilen bir firma haline gelmiştir. Her yıl büyüyen organizasyonu, yepyeni ürünleri, teknolojileri, müşterileri ve iş partnerleriyle gücünü tecrübesinden alan markamız, müşteri ve iş ortaklarının da güçlü desteğiyle hedefine emin adımlarla ilerlemektedir.

Değerlerimiz

Yatırım Odaklılık: Üretime başladığımız 1999 yılından bu yana öncelikli hedefimiz üretim tesislerimizin kapasitesini arttırmak, üretim niteliğimizi ileriye taşımak olmuştur. Her yıl bu amaca yönelik yatırımlarımız, kararlılıkla devam etmekte ve yatırım politikamız daima ileriyi hedeflemektedir.

Uluslararası Oyuncu : Bugün 60’dan fazla ülkede yüzlerce müşteri ile çalışıyoruz. Her yıl ulaştığımız ülke ve müşteri oranlarında önemli ilerlemeler kaydediyoruz. Çünkü biz, uluslararası arenada önemli oyuncu olmanın, büyük ve lider bir firma olarak anılma yolunda önemli bir kıriter olduğuna inanıyoruz.

Hızlı Adaptasyon : Zengin ve çeşitli ürün skalamıza her yıl yeni yüzeyler, renkler ve teknolojik ürünler ekliyoruz. Önemsediğimiz ve güçlendirdiğimiz kalite ve AR-GE ekibimiz ve sektörün deneyimlilerini barındırdığımız kadromuzun verdiği güçle bugün 400’den fazla dekor ve 30’dan fazla yüzey çeşitliliğine ulaştık. Trendi takip eden ve hızlı hareket etmeyi hedef edinmiş bir firma olmamızın artısıyla müşterilerimize yenilikler sunmaya devam ediyoruz.

Müşteri Odaklılık : Müşteri memnuniyetini kalıcı kılmayı hedefleyen profesyonel bir ekibiz. Müşterilerimizle güçlü, doğru ve devamlı bir ilişki kurmanın temel olduğu bir politika benimsiyoruz. Bu nedenle müşterilerimizi iş ortağımız olarak görüyor, ihtiyaçlarını bu anlayışla adlandırıyoruz.

Sürdürülebilir Çevre Bilinci : Sürdürülebilir çevre bilinciyle hareket eden bir firma olarak atık ve arıtma proseslerimizde yönetmeliklere uygun hareket ediyoruz. Doğal kaynakları, çevre ve toplum sağlığını korumayı öncelikli çevre politikamız olarak benimsedik. Bu nedenle de üretimde kullanılan ham madde ve malzemelerimizi özenle seçiyor; ağır metaller ve sağlığa zararlı kimyasallar içermemesine dikkat ediyoruz.

FSC : Dünyada FSC sertifikasına sahip laminat üreticilerinden biriyiz. Bu belge ile ürettiğimiz ürünlerin iyi idare edilmiş kaynaklardan geldiğini belgeleyerek, gelecek nesillere ormanların sağlıklı bir şekilde devredilmesine yardımcı, sosyal sorumluluk ve çevre ahlakı konusunda duyarlı bir firma olduğumuzu kanıtlamış oluyoruz.

TARİHÇE

  • 1955 - Alpay Orman Ürünleri kuruldu.
  • 1999 - CHPL makinesi ve emprenye hatları ile laminat üretimine başlandı.
  • 2007 - 1 HPL makinesi ieklenerek ürün çeşitliliğini arttırıldı.
  • 2007 - Reaktör hattını kurarak hammadde üretimine başlandı.
  • 2010 - HPL makine sayısını 2 katına çıkarıldı.
  • 2013 - HPL ve CHPL makine yatırımlarına devam edildi.
  • 2016 – Üretimi ile orantılı olarak büyüyen kapasiteye 1 HPL Makinesi ve 1 CHPL Makinesi daha eklendi. 1 CHPL makinesi ile başlayan üretime, 2016 yılı itibari ile 3 CHPL , 4 HPL makinesi ve 5 emprenye hattı ile devam edilmektedir.