COMPACT COLLECTION

COMPACTLINE

Diğerleri Geri İleri

Kompakt laminat, termoset reçineler ile emprenye edilmiş kağıtların yeterli kürlenme sağlanması için ısı  (sıcaklık ≥120 ˚C) ve yüksek basınç (≥5Mpa) işlemi ile bir birlerine yapıştırılarak, yoğunluğu yüksek (1,45 gr/cm³) selülozik lifli malzeme (kağıt) tabakalarından oluşan kalınlığı 2mm veya daha kalın olan sıkı lamine levhadır.

ASD İç Cephe Kompakt Laminat  400 ü aşkın renk ve 20 farklı yüzeye uygulanabilir olması ile doğanın renk ve doku zenginliğini  yaşam alanlarına taşır. Bununla birlikte sunduğu “yangına dayanıklılık” ,”darbeye dayanıklılık”, “çizilmeye dayanıklılık” ve ”kimyasala dayanıklılık” gibi teknoloji avantajlarıyla da çok geniş bir kullanım alanına hitap eder.

Bu ürün istenildiğinde bükülebilir; birleşme noktalarında vida, bağlantı parçası gibi görselliği bozan uygulamalara gerek kalmaz. Sunduğu yuvarlak ve yumuşak geçişler sayesinde estetik çizgiyi beklentilerin üstüne taşır.

ASD İç Cephe Kompakt Laminat, Avrupa tüketici güvenliği sağlayan CE belgesine, insan sağlığını koruyan ve çevreci bir malzeme olduğunu kanıtlayan EN 438-4 belgesine sahiptir. Standart kalite kompakt sınıfı  (CGS) ve yangına dayanıklı kompakt sınıfı (CGF)olarak sınıflandırılmaktadır. CGF yangına dayanıklı kompakt sınıfı Avrupa standartlarındaki karşılığı B-S2,d0 sınıfına yani organik malzemeler içerisindeki en yüksek dayanım sınıfına sahiptir.