COMPACT COLLECTION

FIRE RETARDANT

Diğerleri Geri İleri

ASD İç Cephe ve Dış Cephe Kompakt Laminat özel üretim teknolojisi sayesinde yangına dayanıklı özellikte üretilebilmektedir. Bu özelliği yurtiçinde ve yurt dışında yapılmış testler ile ispatlanmış ve güvence altına alınmıştır. Söz konusu testler, ürünlerin aleve doğrudan maruz kaldığında tutuşabilirliği, deney süresi içinde alev yayılma değerleri, damlama ve erime olup olmadığı kriterlerini sınar ve ürünlerin verdiği tepkilere bağlı olarak sınıflandırma yapar. Buna göre ürünlerimizin ITC ve TSE yangına tepki deneylerinde sınıfı B-s2,d0 dır. Bu tanımlama yangına tepkide B sınıfında, duman üretiminde S2 sınıfında, kıvılcım sıçraması ve damlamada ise d0 sınıfında olduğunu gösterir.

Kataloglarda, ilgili tablolarda ürünlerin yangına dayanıklı olduğunu gösteren uluslararası tanımlama iç cephe kompakt laminat için CGF, dış cephe kompakt laminat için de EGF kısaltmaları ile belirtilmiştir.

ASD İç Cephe ve Dış Cephe Kompakt Laminat tüm dekor ve yüzey alternatiflerinde yangına dayanıklı olarak  üretim olanağına sahiptir. Üstelik yangına dayanıklılık teknolojisi diğer teknolojik avantajların büyük bir çoğunluğunun beraberinde uygulanabilmektedir.