COMPACT COLLECTION

EXT-LINE

Diğerleri Geri İleri

Compact laminat grubunun bir diğer üyesi Ext-Line, dış mekan koşullarına dayanım özelliği ile öne çıkan compact ürünüdür. Bu ürün, termoset esaslı reçineler ile emprenye edilerek üretilir; yüksek basınç işlemi ile (büyük eşittir 5 MPa) birbirine yapıştırılan selülozik lifli ve UV+ ışınlarına dayanımı arttırıcı özellikteki katmanlardan oluşur.

Ext-Line’ın özel yapısı sayesinde dış ortam gereği meydana gelebilecek sert hava koşulları (don ve aşırı sıcak), sararma, renk solması, asit yağmurları,… vb. gibi durumlara dirençlidir. Bu dayanım tüm Avrupa’da geçerli EN 438-6&7 testleri ile doğrulanmıştır. Ext-Line söz konusu testlerden yüksek ve geçerli sonuçlar almış, testlerde detayı verilen dayanım süresinin 10 yılı bulduğu sonuçlarla kanıtlanmıştır.

Ext-Line sağladığı ses yalıtımı avantajı sayesinde hastane, okul, ofis, konut gibi binaların dış cephe kaplamalarında yoğunlukla tercih edilir. Özellikle trafik gürültüsünün sorun olabildiği yol kenarı, şehir merkezi gibi alanlarda 14 dB değerinde ses yalıtımı sağlar, ki bu değer kulak tıkacı kullanıyor olmanın avantajını sunmaktadır.

Bu kullanımın dışında, leke dayanımı yüksek olması ve yine dış ortam koşullarına dayanıklılığı nedeniyle ürün, dış kapı, kafe / restoran masa ve sandalyeleri gibi  dış mekan mobilyalarında da tercih edilmektedir.

Tüm bu sunduğu avantajların beraberinde Ext-Line, kurulum aşamasında toz ve partiküllere meydan vermemesi, vidalamanın ve uygulamanın kolay olması nedeniyle kullanıcı dostudur.

Yine bu ürün; yapısında halojen ,asbest, hidrolik asit, ağır metaller, dioksin gazları, solvent ve sıvı madde barındırmamasın yanında içerdiği %65 oranında doğal lif sayesinde çevre dostudur.

Kalınlık : 6mm, 8mm, 10mm